W dniu 22.12.2012 o godzinie 15,00 na zbiorniku wodnym Balaton w Wodzisławiu Śl. Grupa zapalonych ratowników WOPR postanowili złożyć sobie i znajomym w nietypowy sposób życzenia świąteczne było zejście z choinka pod lód, a następnie połamali się opłatkiem i składali sobie życzenia Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy Wszystkim członkom i ich rodzinom Zdrowych wesołych spędzonych w gronie rodzinnym Świąt i szampańskiej zabawy sylwestrowej.


W dniu 15.09.2012r. o godzinie 14:30 na Ośrodku WOPR w Bukowie odbyło się uroczyste zakończenie sezonu połączone z wręczeniem odznaczeń dla zasłużonych ratowników. Dla chętnych była możliwość popływania na pontonie w asyście uprawnionych ratowników. Dodatkowo zostały przeprowadzone zawody sprawnościowe zarówno wśród dziewczyn jak i chłopców. Dzięki sponsorom Wszyscy uczestnicy mieli okazję upieczenia kiełbasek.


W sobotę 28.07.2012r. na obszarze kąpieliska „Balaton” w Wodzisławiu Śląskim odbył się pokaz ratownictwa wodnego. Techniki ratownicze prezentowali: Michał Cebula, Robert Pająk, Marcelina Elsner, Sonia Trybuś i Małgorzata Kryst. W ciągu kilkudziesięciominutowej pozorowanej akcji, ratownicy zaprezentowali plażowiczom w jaki sposób można wyciągnąć człowieka z wody. Pokazywali i tłumaczyli na czym polegają działania z zastosowaniem sprzętu tj. boja SP, pas typu „Węgorz”, koło ratunkowe. Akcja ratunkowa została przeprowadzona z udziałem ratowników, którzy wcielili się w osoby ratujące oraz ratowane wykorzystano metodę ratownictwa na zasadzie kołowrotu. Pokazali, że potrafią działać w pojedynkę, nawet wtedy gdy nie dysponują sprzętem ratowniczym oraz, że potrafią pracować zespołowo.


W dniu 24-06-2012r. o godzinie 12:00 odbyła się msza nad wodą za Żeglarzy oraz Ratowników WOPR. Nasz Oddział reprezentowali Prezes Zdzisław Brochocki oraz V-ce prezes Roman Hudzikowski.


20 czerwca w Pszczynie odbył się egzamin na stopień Ratownika WOPR. Do egzaminu przystąpiło 9 uczestników, z czego wszyscy zdali. GRATULUJEMY! i życzymy wytrwałości w wypełnianiu powierzonych obowiązków.


W Młodzieżowym Centrum Kultury w Pszowie tego samego dnia odbyły się również pogadanki na temat Bezpieczne Wakacje nad Wodą.


W dniu 20-04-2012r. odbył się Zjazd Oddziału. Prezesem został Zdzisław Brochocki, do zarządu weszli: Roman Hudzikowski, Dominika Keler, Dawid Kazaniecki oraz Krzysztof Jendrysik. Zdjęcia ze zjazdu można zobaczyć w galerii.


W nocy z 14/15 kwietnia 2012 roku na basenie przy os. 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim odbyło się nocne pływanie związane z akcją charytatywną z okazji 50-lecia WOPR oraz 40-tej rocznicy oddziału powiatowego WOPR Wodzisław, którego inicjatorami oraz głównymi organizatorami byli ratownicy naszego oddziału WOPR: Dawid Krzysztala i Krzysztof Jendrysik.
Akcja miała na celu zbiórkę pieniędzy na rehabilitację i leczenie po przeszczepie płuc chorego na mukowiscydozę siedemnastoletniego Mirka. Dzięki wytrwałości uczestników udało się przepłynąć ponad 349 km! Dodatkową atrakcją była możliwość skorzystania z masażu, który był wykonywany pod warunkiem przepłynięcia 2000 metrów przez uczestnika; było to mobilizacją dla pływaków. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem (wzięło w niej udział 135 osób), co cieszy organizatorów. Chcą oni, by takie akcje odbywały się co roku.
Dla potrzebującego Mirosława udało się zebrać około 6,5 tys. złotych.
Organizatorzy serdecznie dziękują swoim kolegom i koleżankom ratownikom, którzy pomogli w organizacji imprezy, wszystkim sponsorom oraz uczestnikom, którzy wzięli udział w akcji!


W dniu 27.01.2012r. w Szkole Podstawowej w Krostoszowicach przeprowadzono pogadanki instruktażowe dla uczniów szkoły, na temat "Bezpieczych Ferii na Lodzie", które prowadzili Zdzisław Brochocki, Roman oraz Robert Hudzikowscy.