W nocy z 14/15 kwietnia 2012 roku na basenie przy os. 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim odbyło się nocne pływanie związane z akcją charytatywną z okazji 50-lecia WOPR oraz 40-tej rocznicy oddziału powiatowego WOPR Wodzisław, którego inicjatorami oraz głównymi organizatorami byli ratownicy naszego oddziału WOPR: Dawid Krzysztala i Krzysztof Jendrysik.
Akcja miała na celu zbiórkę pieniędzy na rehabilitację i leczenie po przeszczepie płuc chorego na mukowiscydozę siedemnastoletniego Mirka. Dzięki wytrwałości uczestników udało się przepłynąć ponad 349 km! Dodatkową atrakcją była możliwość skorzystania z masażu, który był wykonywany pod warunkiem przepłynięcia 2000 metrów przez uczestnika; było to mobilizacją dla pływaków. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem (wzięło w niej udział 135 osób), co cieszy organizatorów. Chcą oni, by takie akcje odbywały się co roku.
Dla potrzebującego Mirosława udało się zebrać około 6,5 tys. złotych.
Organizatorzy serdecznie dziękują swoim kolegom i koleżankom ratownikom, którzy pomogli w organizacji imprezy, wszystkim sponsorom oraz uczestnikom, którzy wzięli udział w akcji!